VŠE O PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ

28.03.2020

JAK PEČOVAT O PRODLOUŽENÉ VLASY?

Prodloužené vlasy je důležité každý den rozčesat kartáčem na prodloužené vlasy. S rozčesáním začněte od konečků vlasů a pokračujte postupně k pokožce hlavy. Je potřeba věnovat zvýšenou pozornost při pročesání vlasů v okolí TAPE IN spojů. Při nedostatečném pročesání může docházet k postupnému zacuchání.
Při rozčesávání vlasy přidržujte druhou rukou, aby nedocházelo k nadměrnému výčesu a případnému trhání svých vlasů.

V průběhu dne vlasy můžete pročesávat hřebenem s velkými mezerami.

Jak správně umýt a upravit prodloužené vlasy?
Při mytí vlasů je potřeba dodržovat následují postup, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku. Vlasy myjte šamponem a poté použijte vždy i kondicionér. Při mytí dělejte jemné pohyby, aby se vlasy zbytečně nezacuchaly.

Po umytí vlasy jemně vymačkejte a můžete je rozčesat kartáčem na prodloužené vlasy. Rozčesávejte postupně po pramenech, nespěchejte. Můžete použít speciální přípravky na rozčesávaní vlasů, které práci usnadní. Poté vlasy přibližně do 80 % vysušte fénem. Používejte fén s hubicí a fénujte po směru růstu vlasů, nikoliv proti směru. Pro konečné dosušení vlasů použijte kulatý nebo plochý kartáč, který společně s fénem vlas uhladí a dodá potřebný efekt. Práci vám může zjednodušit kvalitní kulmofén s rotačním kartáčem, nebo násadou s kvalitními štětinami. Na závěr do vlasů aplikujeme tekuté krystaly nebo arganový olej, který vlasům dodá výsledný lesk

Pokud vlasy jen umyjete a vyžehlíte klasickou žehličkou, nedosáhnete žádaného efektu. Toho dosáhnete kartáčem a fénem, anebo nově parní žehličkou. Parní žehlička díky své technologii dodá vlasům krásný a zdravý vzhled, taktéž oceníte rychlost úpravy vlasů.

Vlasová kosmetika na prodloužené vlasy


Výběr kosmetiky na prodloužené vlasy by měl vycházet z toho, co používáte na své přirozené vlasy a z jejich potřeb. I prodloužené vlasy jsou vlasy přírodní, proto vyžadují stejnou péči. Proto klidně i na prodloužené používejte dál to, na co jste zvyklé.

Kromě šamponu doporučujeme používat samozřejmě kondicionér, který vlasy uhladí a usnadní rozčesávání. Po každých 4-5 umytích vlasům dopřejte regenerační masku nebo zábal.

Nebojte se ani stylingu. V zimě sáhněte po přípravcích, které obsahují vyživující oleje, například arganový olej. V létě spíše po hydratačních přípravcích podle typu vašich vlasů. Je však důležité upozornit na střídmější používání stylingu, snažit se stylingem zbytečně nenamáhat spoje prodloužených vlasů (to platí především pro metodu Keratin).

Důležité upozornění: pokud jako styling používáte laky a tužidla na vlasy, vždy je důkladně vymyjte. Pokud se bude lak opakovaně vrstvit a nebudou se mezi tím vlasy umývat, vytvoří se tímto vrstvením "hmota", která při styku s vodou vlasy slepí a nepůjdou rozplést do původního stavu. Dojde tak k úplnému znehodnocení vlasů.